«Ікони на дереві»

Ікони на дереві — персональна виставка майстрині народного промислу Матвійчук Ольги Іванівни з м. Обухів. Виставка організована з метою культурно-просвітницької роботи та поляризації декоративно-ужиткового мистецтва.

декоративно-ужиткове мистецтво

Декоративно-ужиткове мистецтво — це галузь художьої творчості, яка має свою особливу художньо-образну мову. Основна мета — естетичне освоєння матеріального світу, його художнє оформленнянавколо нас. Роботи митців прикрашають побут людини, її життєдіяльність, сповідуючи принцип єдності краси і доцільності.

 

Ікони на дереві

Один із направлень декоративно-прикладного мистецтва — це живописна техніка малювання ікони, образів на дереві, яка має давні традиції як у професійному, так і в народному мистецтві, сягаючи корінням часів Візантії, Київської Русі. Саме з тих давніх часів пішло розповсюдження іконопису. У народному мистецтві живопис майстрів з часом адаптувався і набув самобутніх рис. Хатні образи не дотримані у написанні церковних канонів, вони пов’язані не тільки з релігією, а й з народним побутомта естетичними уподобаннями і призначаються для інтер’єрів сільських хат.

Особливість народного живопису на дереві проявляється своїм колоритом, площинністю зображення. Засоби використання для зображення мінімальні — графічна лінія, обмежена палітра локальних кольорів -червоного і чорного, білого та синього, жовтого та зеленого. Стилістичною ознакою живопису на дереві є лінійна розробка площини. Прямі і хвилясті лінії, вільно покладені за формою, створюють м’який плавний контур, який окреслює силуети фігури, риси обличчя. Виявляє основне без зайвих деталей.

Представлені житійні образи — зображення святих, що є улюбленими і розповсюдженими в Україні.