Науково-практична конференція 2010 року в с. Халеп’я

Науково-практична конференція 2010 року в с. Халеп’я була проведена до 160-ї річниці з дня народження Вікентія Хвойки. Конференції відбулася 19 лютого 2010 року в залі засідань сільської ради села Халеп’я, оскільки ця будівля знаходилась якнайближче до місця розкопок, які проводив Хвойки.

Конференцію організовували співробітники Київського обласного археологічного музею, які забезпечили належним чином її проведення – від матеріалів, наданих учасникам, до роботи проекційної апаратури для презентації.

 

 

Життя і дослідження Вікентія хвойки

 

Доповідачі розповідали про життя і дослідження, які проводив Вікентій Хвойка. Працював дослідник і в околицях Халеп’я декілька років. Про ці розкопки розповіли ічні школи с. Трипілля. Вони спробували пройти місцями, де проводив свої розкопки Вікентій Хвойка. Доповідь про результати походу озвучив на конференції один із цих учнів – Чигирин Юрій.

Науково-практична конференція 2010 року в с. Халеп’я зібрала доповіді працівників кількох музеїв Київщини і Києва – Національного мізею історії України, Білої Церкви, Трипілля, Переяслав-Хмельницького, Фастова. Вони розповіли про матеріали, пов’язані з розкопками дослідника, які можна побачити у цих музеях (Галина Бузян, Олена Якубенко).

Меморіальне спрямування знайшло вияв у значній кількості доповідей, побудованих на вивченні архівних матеріалів (Вікторія Колеснікова, Галина Станіцина, І. В. Черновол, С. С. Косюхно, 

Деякі документи були озвучені вперше, зокрема мемуари одного з сучасників Вікентія Хвойки, які додали нові подробиці до біографії вченого. Також озвучено уривки з листування дослідника, які розкривають різні аспекти його співпраці з іншими вченими, колекціонерами, установами, від яких залежала його діяльність. 

 

сучасний аналіз проблем піднятих хвойкою

 

Кілька доповідей (Наталія Бурдо, Михайло Відейко, Максим Квітницький) були присвячені аналізу сучасного бачення проблем піднятих Хвойкою близько ста років тому – від вивчення духовного світу носіїв трипільської культури до проблеми існування і основних характеристик бронзового віку у Подніпров’ї. На закінчення конференції Людмила Смолякова продемонструвала сувенірну продукцію – керамічні вироби, деякі з них втготовлені за мотивами знахідок вченого.

 

на завершення 

 

 

Науково-практична конференція 2010 року в с. Халеп’я завершилася екскурсією  до меморіального музею вченого, який було відкрито 2009 року, у приміщенні, де працював певний час Вікентій Хвойка. На фасаді вІдреставрованої будівлі нинішнього музею вісить меморіальна дошка на честь вченого.

Фотозвіт конференції

 

Всі матеріали конференції та статті учасників зберігаються в науковій бібліотеці Київського обласного археологічного музею.