Розкопки поселення Ріпниця-6

Розкопки поселення Ріпниця-6, що розташоване на околиці м. Ржищів Кагарлицького району Київської області, були організовані в 2005 році спільно з Інститутом археології НАН України, Київським обласним археологічним музеєм та товариством “Коло-Ра”. Керівник експедиції – старший науковий співробітник Інституту археології НАН України Наталія Бурдо. На розкопках працювали співробітники обласного музею та учні середньох школи м. Ржищева.

 

попередні Дослідження урочища Ріпниця

Вперше дослідження та розкопки поселення Ріпниця-6 були проведені у 2000 році. В липні 2000 року спільна археологічна експедиція Інституту археології НАНУ та товариства “Коло-Ра” під керівництвом Михайла Відейка провела розвідку між с. Уляники та м. Ржищів.

Основні пошуки велися навколо балки Ріпниця, де раніше були виявлені сліди двох поселень трипільської культури. Розвідка показала наявність більшої кількості поселень трипільської та інших культур, ніж очікувалось, частина яких були багатошаровими.

З 2001 по 2004 рік в урочищі Ріпниця проводилися археологічні розкопки двошарової пам’ятки (трипільської та черняхівської культур). У 2004 році невеликі археологічні розкопки поселення Ріпниця-6 виявили культурний шар Трипільської культури поза межами будівель.

 

Розкопки поселення Ріпниця-6, 2005

Для дослідження поселення у 2005 році заклали лінію квадратів 2х2 м вздовж узбіччя польової дороги. В місцях, де виявили рештки споруди трипільського часу та розвали посуду, розкоп було розширео ще на 2 метра. Загалом розкрито 120 кв. м. Вивлено матеріали трипільської культури, що віднесли до етапу СІ. Поселення було віднесено до григорівської групи трипільських поселень.

Під час розкопок поселення Ріпниця-6 виявили також кераміку раннього залізного віку та черняхівської культури. Крім того виявили два заглиблення, в яких також знайдено фрагменти кераміки черняхівської культури.

Всього із розкопок 2005 року поселення Ріпниця-6 до Київського обласного археологічного музею передано 987 одиниць знахідок.

 

 

[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]