Українська мрія – єдність, свобода і незалежність

До Дня Соборності України в КЗ КОР “Київський обласний археологічний музей” з 21 січня 2020 року представлена виставка “Українська мрія – єдність, свобода і незалежність”. 

Інформаційний стенд "Українська мрія - єдність, свобода і незалежність"

 

 

 

Виставка організована з метою національно-патріотичного виховання. Адже головний урок Дня Злуки – це усвідомлення того, що тільки в єдності сила.

За останні роки це свято набуло особливого значення. Події 2014-2019 років змушують більше говорити про єдність країни, її незалежність та свободу. 

День Соборності України святкується саме 22 січня, оскільки цього дня більше 100 років тому у 1919 році було проголошено Акт Злуки українських земель. На Софійському майдані в Києві в урочистій атмосфері відбулося об’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в єдину незалежну державу.

Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка.

Офіційно День Соборності в Україні почали святкувати у 1999 році

Це свято має нагадувати нам та підростаючим поколінням про те, що не існує Східної і Західної України – є одна держава, і ми – один народ!