Весна іде…

Весна іде… виставка коам

 

Тепло і світло розлилося,
Весна чарівна в світ летить.
Все на землі цвісти взялося,
Яка це неповторна мить!


Весна! Усе зазеленіло
Під вічним небом голубим.
І в людських душах завесніло,
Все стало чистим і ясним.

У другому залі КЗ КОР «Київський обласний археологічний музей» з 3 березня 2020 р. представлена виставка «Весна іде…», що організована з метою привернути увагу до звичаїв та традицій українського народу та виховання поваги до природи.

Весна іде – відродження природи

Українці, чиє життя було тісно пов’язане з сільськогосподарським циклом, з нетерпінням чекали приходу весни. Залишки продуктів у коморах вичерпувались, засівання зерна і збір нового врожаю ставали все необхіднішими, а дітям, втомленим сидінням вдома, не терпілось розважитись надворі. В уяві людей зима була старою бабою з подертою торбою, а весна – заквітчаною веселою дівчиною, яка при зустрічі з бабою докоряла їй словами: «Ех, зимо! Все, що я і літо наготували, то ти поїла!..».

Весна вважалася символом оновлення і відродження природи, а не просто порою року. Тому початок весни з давніх пір було радісною подією, прихід якої супроводжувався загальною радістю і народним гулянням. Стародавні слов’яни глибоко шанували це свято і вважали, що разом із зимою, хуртовинами й холодами йдуть всі життєві проблеми, нещастя і хвороби, а їх місце займають радість, успіх і достаток.

 

 

 

Нехай ідуть холоди і хуртовини, нехай в серці розтопиться лід неприємностей і образ, нехай розквітне пишним цвітом бузок і розпустяться тюльпани!

Нехай ніщо не затьмарює настрій, а природа, що оживає, надасть сили і мудрості для того, щоб бути вдячними за цей прекрасний квітучий світ!

На виставці представлені роботи працівників музею: Конвалюк Наталії, Кожухівської Наталії, Кравченко Павлини, Григор’євої Любові, Бабчук Оксани.

Колектив КЗ КОР «Київоблархмузей» щиро вітає всіх з приходом весни.