Музей-садиба Андрія Малишка

СВОЮ ДОЛЮ ВІН ВІРШАМИ ВИШИВ

За невтомний свій вік,
Наче мамин рушник,
Свою долю він віршами вишив.
Він поніс у світи
Світ талант золотий,
А в Обухові серце залишив.

                    Адам Овсієнко

 

До хати

 

«Так, я тут жив, отут я походив…». Ці слова викарбувано на меморіальній дошці музею-садиби видатного поета сучасності Андрій Малишка на його батьківщині в Обухові. Саме Малишко прославив не тільки це містечко, а й усю Україну своєю «Піснею про рушник», що стала пісенним символом усіх українців в усіх світах сущих. На цій садибі він народився, звідси його провела у велике життя дорога під яворами.

 

 

До інтер’єру

 

 

Вам тут розкажуть про дитинство і ранню юність поета, його родину, життя і творчість поза отчою домівкою, але у нерозривному зв`язку з нею. Ця хата пам`ятає голоси як самого Малишка, так і його побратимів Максима Рильського, Остапа Вишні, Платона Майбороди. Гостей музею, крім цього, ознайомлять з етнографією південної Київщини, покажуть, як жили, яку віру і світогляд сповідували наші прадіди. Експонати музею – хатнє убранство, серед якого – обухівський шитий рушник, унікальне явище в народному мистецтві.

 

До криниці

 

Якщо екскурсанти з дороги забажають напитись криничної води, то за нею не доведеться далеко йти: тут під крислатою яблунею відро зі смачною холодною водою завжди чекає вас на цямрині колодязя, який пам`ятає Андрія Малишка.

 

 

Історія відкриття

 

Музей-садибу було відкрито в лютому 1991 року стараннями вдови поета Любові Забашти і його племінниці Ольги Сергіївни Малишко за сприяння Обухівської міської ради. З того часу тисячі гостей доторкнулись до світлої пам`яті поета-пісняра. Відвідавши поетову хату, вони із незабутніми враженнями несуть у собі часточку серця поета, що протягнув срібну пісенну  ниточку зв`язку між поколіннями, між континентами, між усіма, кому дороге рідне слово і рідна пісня.

 

Пам’ятник поету

 

 

 

 

Пам`ятник поету роботи скульптора Михайла Лисенка й архітектора Анатолія Ігнащенка постав на батьківщині поета восени 1994 року, хоч до цього більше двадцяти років пролежав у столичних майстернях і обухівських заводських цехах. На ньому Малишко такий, яким він випорхнув з батьківської домівки. Позаду юної постаті – два жіночі образи-музи, що стали натхненницями і берегинями його життя і творчості. Одна з них – рідна мати Ївга Остапівна, синівська любов до якої надихнула поета на створення пісенних шедеврів.

 

 

 

Графік роботи:

Без вихідних: 

з 9:00 до 17:00

Адреса:

Київська обл., Обухівський р-н.
м. Обухів, вул. А. Малишка, 38

Телефон:

+38 097 530 18 65
+38 045 725 38 66
+38 045 725 34 31

 

 

Знайти нас на карті