Музей Вікентія Хвойки та музей І. Франка

 

Вікентій Хвойка народився в Чехії, але по праву посів почесне місце серед видатних постатей української археології завдяки його відкриттям та дослідженням на теренах нашої країни. Складно знайти період прадавньої історії України, в якому ім’я Вікентія Хвойки, не буде пов’язане з науковими досягненнями.

Саме на полях с. Халеп’я Вікентій В’ячеславович проводив свої перші розкопки поселення трипільців у 1896-1898 роках. І на протязі цих двох років жив і працював у місцевій школі грамоти. Тому не дивно, що нині ця будівля відіграє роль музею Вікентія Хвойки. Його відкрили в день народження видатного археолога – 20 лютого 2009 р. Це і досі єдиний музей в Україні, присвячений його діяльності. 

 

Два зали, що відображають його життя – розкопки, дослідження, робота.  

 

ПЕРШИЙ ЗАЛ

 

 

Перший зал містить реконструкції виду найвизначніших розкопок Хвойки – палеолітичної стоянки, трипільської та черняхівської культури, історичного центру м. Києва. А також фотоматеріали особистих малюнків археолога, які він виконував під час розкопок у польовому щоденнику.

 

ДРУГИЙ ЗАЛ

 

 

Другий зал містить оригінали документів та видання, пов’язані з музейною діяльністю Вікентія Хвойки у Київському міському музеї. Рукописи, рахунки, його листування та сучасні видання наукових праць археолога, фото з експозиції музею часів роботи в ньому Хвойки.

 

Також представлена реконструкція робочого кабінету археолога з автентичних меблів у міському музеї, де він працював на посаді зберігача від його створення у 1899 р. до своєї смерті.

 

 

У лютому 2010 р. музей провів науково-практичну конференцію, присвячену 160-й річниці від дня народження першовідкривача трипільської культури.

 

 

 

Того ж року у приміщенні, де вже розмістився музей Вікентія Хвойки, в окремій залі відкрили музей, видатного письменника та філософа України, Івана Франка.

 

 

Іван Якович Франко (1856-1916)  – єдиний український поет, який номінувався на здобуття Нобелівської премії з літератури. На відміну від В. Хвойки, йому присвячений не один музей. І хоча з археологом І. Франко жив у той же час, вони наврядче зустрічалися. Тому сусідами стали аж у 2010 р. Письменник ніколи не був у цих краях, та експозиція присвячена дорозі І. Франка до Т. Шевченка через Дніпро, на могилі якого видатний український діяч завжди хотів побувати.

 

 

 

Графік роботи:

Без вихідних! 

з 9:00 до 17:00

Адреса: 

Київська обл., Обухівський р-н.
с. Халеп’я, вул. Беркутова, 11

Телефон:

+38 096 341 61 52

+38 068 756 93 97

 

 

Знайти нас на карті