Музей Вікентія Хвойки та краєзнавчий музей

Саме на полях с. Халеп’я Вікентій В’ячеславович проводив свої перші розкопки поселення трипільців у 1896-1898 роках. І на протязі цих двох років жив і працював у місцевій школі грамоти. Тому не дивно, що нині ця будівля відіграє роль музею Вікентія Хвойки. Його відкрили в день народження видатного археолога – 20 лютого 2009 р. Це і досі єдиний музей в Україні, присвячений його діяльності. 

Два зали, що відображають його життя – розкопки, дослідження, робота.  

Окрім цього, завдяки співпраці з Народним музеєм України у музеї представлена колекція трипільської кераміки – викопні артефакти, яким більше п’яти тисяч років. Це маленькі й великі горщики, миски і… сенсаційна знахідка – нитки давніх трипільців, вік яких, що підтверджує радіовуглецевий аналіз – 5140 років.

Також представлена реконструкція робочого кабінету археолога з автентичних меблів у міському музеї, де він працював на посаді зберігача від його створення у 1899 р. до своєї смерті.

Краєзнавчий музей

Робота по створенню краєзнавчого музею с. Халеп’я тривала понад 10 років. А тому офіційне відкриття оновленої експозиції в сусідній залі відбулось у 2023 році. Предмети побуту та інтер’єру минулого століття отримали нове життя в інтерпретації керівника музею, письменника Василя Трубая.

Вартість вхідних квитків:

Дорослий – 50 грн

Студенський/Шкільник – 30 грн

Пенсійний, УБД – безкоштовно

Додаткове обслуговування:

Послуги екскурсовода – 200 грн

Фотозйомка – 50 грн

Відеозйомка – 60 грн


Музей Івана Франка

У 2009 році у приміщенні, де вже розмістився музей Вікентія Хвойки, в окремій кімнаті відкрили музей, видатного письменника та філософа України, Івана Франка.

Іван Якович Франко (1856-1916)  – єдиний український поет, який номінувався на здобуття Нобелівської премії з літератури. На відміну від В. Хвойки, йому присвячений не один музей. І хоча з археологом І. Франко жив у той же час, вони наврядче зустрічалися. Тому сусідами стали аж у 2010 р. Письменник ніколи не був у цих краях, та експозиція присвячена дорозі І. Франка до Т. Шевченка через Дніпро, на могилі якого видатний український діяч завжди хотів побувати.

Вартість вхідних квитків:

Дорослий – 30 грн

Студенський/Шкільник – 15 грн

Пенсійний, УБД – безкоштовно

Додаткове обслуговування:

Послуги екскурсовода – 50 грн

Фотозйомка – 30 грн

Відеозйомка – 30 грн

Графік роботи:

Без вихідних! 

з 9:00 до 17:00

Адреса: 

Київська обл., Обухівський р-н.
с. Халеп’я, вул. Вікентія Хвойки, 11

Телефон:

+38 096 341 61 52

+38 068 756 93 97