Відділення Київського обласного археологічного музею в основному розміщені в Обухівському районі і лише одне у Бориспільському районі. Нині до складу обласного археологічного музею входять сім відділень присвячених різним історичним періодам, етнографії Київщини та людям, які залишили помітний слід в історії України.
Археолого-краєзнавчий музей у с. Копачів
Археологічно-краєзнавчий музей розмістився у двох залах на 2-му поверсі приміщення сільської ради. У першому залі представлено знахідки з розкопок трипільського поселення в ур. Коломийців Яр (с. Копачів), проведених Інститутом археології НАНу спільно з Київським обласним археологічним музеєм. А також представлені предмети часів Русі та палеолітичні знахідки.
Історико-краєзнавчий музей (с. Соснова)
Єдине відділення Київського обласного археологічного музею, що розміщене на лівому березі Дніпра. Історично-краєзнавчий музей у с. Соснова Бориспільського району відкрито в 1986 році у будівлі заможного селянина. Він має чотири кімнати, де в експозиції представлені матеріали домашнього побуту із дерева, вишиті речі, документи, нумізматика та інші предмети побутового і господарського призначення ХІХ – ХХ ст.
Музей А. Солов’яненка та історико-краєзнавчий
У двухповерховому приміщенні колишнього дитячого садка співіснують два музеї, хоча функціонують як одне відділення Київського обласного археологічного музею.
Історико-краєзнавчий музей, на першому поверсі будівлі, висвітлює різні сторони життя та становлення селища.
Музей Анатолія Солов’яненка присвячений життєвому та творчому шляху відомого співака ХХ ст. та заслуженого артиста України, що жив і відпочивав у Козині.
Військово-історичний музей с. Трипілля
Музей Бойової слави в с. Трипіллі сформувався на базі матеріалів музею Комсомольської слави та клопіткій роботі Катерини Іванівни Буренко, що його заснувала та завідує роботою. Музей доповнювався знахідками учнів школи, які активно приймали участь у його створенні. Адже музей було відкрито в одній із кімнат Трипільської ЗОШ І-ІІІ ст. 9 серпня 2000 р.
Музей Вікентія Хвойки та Музей Івана Франка
Офіційне відкриття музею Вікентія Хвойки у с. Халеп’ї відбулося в день народження видатного археолога – 20 лютого 2009 р. у відреставрованому будинку колишньої школи грамоти, побудованої в 1883 р., де дослідник у 1896-1898 рр. працював. Вікентій Хвойка та Іван Франко жили в один час, та наврядче зустрічалися. Тому сусідами стали аж у 2010 р., коли у приміщенні, де вже розмістився музей В. Хвойки, був відкритий музей Івана Франка.
Музей Козаччини та Картинна галерея
Музей розмістили у приміщенні колишньої мануфактурної лавки, що була побудована євреєм Патлахом у 1902 р. у 1994-1995 рр. проводилися ремонтні роботи, збиралися матеріали та вирішувалися питання по експозиції у 2 залах, що займають 115 м2. Перший зал демонструє археологічні знахідки скіфського та давньоруського періоду. Його окрасою стала діорама Германівки ХІ-ХІІІ ст., для створення якої митцю А. І. Нечипоренку довелося навіть жити в приміщенні музею упродовж двох місяців.