Музей Козаччини та Картинна галерея

Музей Козаччини та  Картинна галерея – одні з перших музеїв села Германівка, що має багатовікову історію.

В селі можна відвідати Ревину гору, найвищу точку села, на якій знаходиться меморіальний комплекс: музей-вітряк, капличка та альтанка Божої Матері Покрови, дванадцятиметровий хрест – оберіг, пам’ятний знак жертвам татарського набігу, пам’ятник євреям, що загинули в Германівці у 1919 р., капище, піраміда. Також можна ознайомитися з експозицією музею історії релігії с. Германівка та побачити церкву Святого Миколая.

Германівка вшанувала всі вікопомні події, що відбулися на цій землі, а також людей, які творили її історію в  32 пам’ятниках, пам’ятних знаках і хрестах та 26 меморіальних дошках.

Музей Козаччини

Музей Козаччини розмістили у приміщенні колишньої мануфактурної лавки, що була побудована євреєм Патлахом у 1902 р. у 1994-1995 рр. проводилися ремонтні роботи, збиралися матеріали та вирішувалися питання по експозиції у 2 залах, що займають 115 м2.

Перший зал демонструє археологічні знахідки скіфського та давньоруського періоду. Його окрасою стала  діорама Германівки ХІ-ХІІІ ст., для створення якої митцю А. І. Нечипоренку довелося навіть жити в приміщенні музею упродовж двох місяців.

зала музею

Історія козацького часу  представлена археологічними знахідками, оригінальною серією картин, на яких відображено події, що стосуються села Германівка та його околиць, портретами гетьманів.

У другому залі зібрано оригінальні експонати, документи та фотографії, які  відображають історію села  ХІХ-ХХ ст, що умовно поділяють поетапно на селянський рух та декабристи (1824-1825), Германівка з 1917 по 1940, війна 1941-1945 рр., видатні люди та сьогодення і літературна Германівка.

Картинна Галерея

Матеріалів для створення картинної галереї або виставочного залу було вдосталь після відкриття першого музею в с. Германівка, тому поряд музею Козаччини в будинку, спорудженому у 1904 р., який також був побудований підприємцем Патлахом розмістилась Картинна галерея. Хоча офіційне відкриття відбулося аж у 2005 році.

pictures

Один експозиційний зал представляє на розгляд картини жителів села, полотна художників, пов’язаних з с. Германівка: І. М. Литвина, М. І. Кулика, Л. М. Стиля, П. І. Дейлика, В. Є. Перевальського та подаровані картини Спілкою художників України.

Вартість вхідних квитків:

  • Дорослий – 50 грн
  • Студенський/Шкільник – 30 грн
  • Пенсійний, УБД – безкоштовно

Послуги екскурсовода:

  • для груп до 10 осіб – 100 грн
  • для груп до 20 осіб – 200 грн

Фотозйомка: 50 грн

Відеозйомка: 60 грн


Графік роботи:
Пн. – Пт.:  з 9:00 до 17:00
Сб. – Нд.: з 9:00 до 16:00
Адреса: 
Київська обл., Обухівський р-н. с. Германівка, вул. Б. Хмельницького, 16
Телефон:
 +38 067 747 13 29