Музей А. Солов’яненка та історико-краєзнавчий

Ентузіасти-краєзнавці – подружжя Валентина Миколаївна та Євген Іванович Олійник створили цікавий музейний комплекс у смт Козин. У цьому їм допоміг Козинський селищний голова Микола Федоренко. Музей Анатолія Солов’яненка та краєзнавчий музей відкрито 2000 р. Спочатку це була невелика виставка в приміщенні місцевої бібліотеки. У 2008 р. музей помістили в будівлю селищної ради, спорудженої у 1912 р., на першому поверсі. І лише у 2016 р. музеї переїхали до просторого приміщення колишнього дитсадка.

Музей Анатолія Солов’яненка у смт Козин

Музей видатного українського співака – Народного артиста України, Народного артиста Радянського Союзу, лауреата Державної премії ім.. Т.Г.Шевченка, лауреата Ленінської премії, Командора Італійської республіки, Героя України знаходиться в смт Козин, Обухівського району, Київської області. Саме в Козині Анатолій Борисович здавна відпочивав, готувався до своїх виступів, в останні роки свого життя проживав, тут він помер  і похований  на селищному кладовищі.

Анатолій Солов’яненко

Ім’я  видатного співака Анатолія Борисовича Солов’яненка (1932-1999 р.р.) широко відоме в Україні і далеко за її межами. На протязі майже  сорока років він своїм  неповторним  виконанням творів світового класичного репертуару, а також народних  українських, російських, італійських пісень чарував і захоплював мільйони і мільйони шанувальників вокального мистецтва. Йому аплодували великі зали знаменитих оперних сцен,  переповнені концертні зали і стадіони країн Європи, Азії, Америки і Австралії.

Музей  Анатолія Солов’яненка був започаткований в 2000 році в селищі Козин, Обухівського району, Київської області. Тут Анатолій Борисович здавна відпочивав, готувався до своїх виступів, в останні роки свого життя проживав, тут він помер  і похований  на селищному кладовищі.

фрагмент експозиції музею А. Солов'яненка смт Козин

Експозиція музею 

Музей А.Б.Солов’яненка складається з трьох кімнат різних за площею, які з’єднані між собою послідовно дверними арками, що знаходяться на другому поверсі будівлі. Музейна експозиція побудована так, щоб у відвідувачів була можливість ознайомитись із життям і творчістю співака, починаючи з його дитячих років, далі- роки навчання, професійний злет і, нарешті, найпродуктивніший період в творчості митця.  В музеї експонуються фотосвітлини, живописні портрети співака, панно, особисті речі А.Б.Солов’яненка, сценічні костюми, адресні папки на ім’я А.Б.Солов’яненка, листи від вдячних слухачів, книги, платівки, диски і таке інше.  Музей оснащений фото і відео обладнанням.

Музей А. Солов’яненка  регулярно проводить вечори присвячені ювілейним датам від Дня народження Анатолія Борисовича, які відбуваються за участю артистів Національної опери України, Київської Національної філармонії, Заслуженої капели бандуристів України, а також вечори пам’яті у липні.

Козинський історико-краєзнавчий музей

Козин — селище міського типу, що в Обухівському районі, Київської області, межує з південними околицями столиці України           Києва. Воно розташоване на правому березі річки Козинки—видовженим на півтора   десятка кілометрів рукавом Дніпра, за 30 км від центру Києва і за 12 км від районного центру Обухова.
З північної,  південної і західної сторони Козин оточений сосновим лісом, в якому здавна водились різні звірі, а  найбільше—дикі кози. Звідти і назва селища—Козин.
За давніми  переказами його заснували ченці Києво-Печерської лаври ще в ХІ столітті, а в  пізніші роки тут стали селитись і інші поселенці. На протязі багатьох століть основним видом діяльності тутешніх мешканців було рибальство. В пізніші часи—тваринництво, сінозаготівля, лісове господарство.
У другій половині ХХ століття Козин являвся курортним селищем. На його території розташовувались десятки оздоровчих баз відпочинку, Київських підприємств, дитячих піонерських таборів, двох пансіонатів, де відпочивали і оздоровлювались десятки і сотні відпочиваючих. В даний час більшість території колись наданої цим оздоровчим закладам передана приватним забудовникам.

Експозиція музею

Музей розміщенний на першому поверсі двоповерхової будівлі. Він налічує п’ять кімнат : етнографічна експозиція, військово-історична, археологічно- краєзнавча, героїко-патріотична експозиція.

фрагмент експозиції Козинського історико-краєзнавчого музею


Етнографічна експозиція представлена предметами побуту мешканців Козина: рушниками, прядками, керамічними виробами, зразками одягу, знаряддями праці, мірками, ціпами, косами і т.д.
Військово- історична експозиція присвячена учасникам Другої світової війни, воїнам-інтернаціоналістам, учасникам АТО.
Археологічна експозиція висвітлює результати археологічних розвідок на території селища Козин,  розповідає про місце розташування селища, його природу, тваринний світ, корисні копалини, тощо.
Героїко-патріотична експозиція розповідає про історію боротьби українського народу за свою незалежність, знайомить з атрибутами державності України, видатними історичними постатями в боротьбі за державність України, учасниками національно- патріотичного РУХу Обухівщини і селища Козина зокрема.

Вартість вхідних квитків:

Дорослий – 50 грн

Студенський/Шкільник – 30 грн

Пенсійний, УБД – безкоштовно

Додаткове обслуговування:

Послуги екскурсовода – 100 грн

Фотозйомка – 50 грн

Відеозйомка – 60 грн


Графік роботи:

Без вихідних:  

з 9:00 до 17:00

Адреса:

Київська обл., 
Обухівський р-н.
смт Козин,
вул. А. Солов’яненка, 64

Телефон:

+38 068 629 79 61

+38 045-72-39-611

Email: kozynmuzey@ukr.net

Як доїхати

Від станції метро «Видубичі»:

  • міським автобусом №43 до кінцевої зупинки «Козин 2»;
  •  маршрутними таксі № 311,та №313 до зупинки «Козин 2»;
  •  маршрутним таксі №314 до зупинки «вул. Анатолія Солов’яненка».