Історико-краєзнавчий музей (с. Соснова)

Коротко про с. Соснова

На правому березі р. Супій за 10 км від станції Яготин розкинулось с. Соснова. Перша згадка про село належить до 1622 року. Походження села напряму пов’язане з добою Козаччини. Так існують перекази про те, що польський магнат Жолкевський будучи Переяславським старостою, на початку ХVІІ ст. силою відібрав у козаків землю. Протестуючи частина козаків покинула Переяслав і поселилась за 35 км від міста над річкою Супій у лісах. Саме так нібито виник козацький хутір Соснова.

Історія Соснови тісно пов’язана з Національно-визвольною війною 1648-1654 рр., оскільки його населення входило до складу Яготинської сотні Переяславського полку. Та й пізніше населення активно брало участь у козацьких повстаннях. Основними ж культурними центрами в селі були церква та дві корчми.  

Нині в селі проживає призько 900 осіб і діє єдиний в районі сільський історико-краєзнавчий музей.

Сільський музей

Історично – краєзнавчий музей у с. Соснова Переяслав-Хмельницького району відкрито в 1986 році у будівлі заможного селянина. Він має чотири кімнати, де в експозиції представлені матеріали домашнього побуту із дерева, вишиті речі, документи, нумізматика та інші предмети побутового і господарського призначення ХІХ – ХХ ст. Має невелику кількість предметів із археологічних досліджень в с. Соснова.

В комплекс музею входить будинок-гамазей – дерев’яний, побудований у 1905 році, як історична пам’ятка дерев’яної архітектури. В ньому знаходяться унікальні дерев’яні знаряддя праці заможного селянини кінця ХІХ – поч. ХХ ст: сіялка, плуги, віялки, частина млина, місце для зберігання зерна та багато чого іншого.

Засновником музею є місцевий краєзнавець Дмитро Михайлович Іщенко, який не тільки зібрав, а й зберіг значну кількість експонатів з етнографії та історії. Тепер ці музейні та державні цінності представлено для огляду відвідувачам.


Графік роботи:

Пн.-Пт.: з 9:00 до 16:00
Сб.-Нд.: вихідні

Адреса:

Київська обл.,
Переяслав-Хмельницький р-н.
с. Соснова 
вул. Радянська, 8

Телефон:

+38 045 673 93 14
+38 096 700 17 14