Археолого-краєзнавчий музей у с. Копачів

 

Археолого-краєзнавчий музей у с. Копачів офіційно відчинив свої двері 24 серпня 2008 року у приміщенні сільської ради. На другому поверсі у двох залах розмістилась експозиція музею. Перший зал представляє місцеві археологічні знахідки, а другий – краєзнавчі матеріали.  Село має давню історію, адже перша писемна згадка про Копачів датується ще 1118 роком. Хоча сама місцевість була заселена набагато раніше, і експонати музею безсумнівно підтверджують наявність поселень і перебування людини на цій землі.

 

Походження назви села

 

Існує дві версії походження назви села. В літературних джерелах минулих століть є згадка про місто Тумаш, яке знаходилось на лівому березі річки Стугна, і в якому було налагоджене виробництво скла. Для цього пісок добували і перевозили з правого берега річки. Копачі піску працювали і жили в дуже важких умовах і тому зважились на бунт. Літописець пише про це : «і супротив стали копачі проти охорони влітку 1118 р.». Іншу версію про виникнення назви Копачів мав Лаврентій Похилевич – печерський ієромонах. На його думку назва села не від слова «копати» а від слова «копа» або «купа», що значить народне зібрання.

 Археолого-краєзнавчий музей у с. Копачів: зал перший

 

В експозиції музею можна побачити рештки кісток мамонта, знайдених влітку 2000 року експедицією Національного науково-природничого музею Національної Академії Наук України. В 2006 році в урочищі Коломийців Яр, що знаходиться між селами Копачів та Перше Травня, під керівництвом Михайла Юрійовича Відейка, була проведена спільна археологічна експедиція Інституту археології НАНУ та Київським обласним археологічним музеєм.

 

 

Було виявлено залишки будівель та розвалин близько тридцяти посудин трипільської культури. Нині ці знахідки можуть побачити гості музею: шоломоподібні та конічні покришки, фрагменти кераміки, та, без перебільшення перлина експозиції трипільської  культури, біноклеподібна посудина.

 

Крім того, під час тієї ж експедиції, на відстані 120 метрів в гору від знайдених площадок трипільської культури, були знайдені матеріали древньоруського часу. Тут збереглися нашарування глини та битий посуд. В музеї знаходиться фрагменти цих посудин.

Археолого-краєзнавчий музей у с. Копачів: зал другий

 

 

У другій залі розміщені місцеві старожитності, відтворений фрагмент інтер’єру української хати. До створення краєзнавчої експозиції долучились багато копачівців. Так були передані експонати, які представляють історію, побут, мистецтво Копачева від минулого до сьогодення.

 

 

Графік роботи:

Вт.-Сб.:  з 8:00 до 12:00
Нд.-Пн.: вихідні

Адреса: 

Київська обл., Обухівський р-н.
с. Копачів, вул. Центральна, 22/1

Телефон:

+38 067 105 94 77

Відвідати музей, в інший зручний для Вас час, можна за попередньою домовленістю.