До 100-річчя з народження Овсієнко Адама Миколайовича

             

Майбутній прозаїк, поет, асеїст, критик та краєзнавець народився 24 лютого 1924 року в с. Максимовичі Поліського району на Київщині в селянській родині. За кілька днів до початку  ІІ Світової війни закінчив десятилітку Максимовицької школи. При наближенні фронту евакуювався на Донеччину в с. Очеретяне. Працював в колгоспі, на оборонних роботах: рив окопи, протитанкові рови. Після захоплення Донбасу німцями, пішки подався назад в поліський край.

      У 1942 році був вивезений на примусові роботи до Німеччини. Разом з іншими українцями працював на сільськогосподарських роботах у великому господарстві. Разом з товаришами організував підпільну організацію, вчинили втечу, але були спіймані і після жорстокої кари повернуті назад до хазяїна.

          У 1945 році був визволений американськими військами. Після проходження фільтраційного центру, працював в армійському ансамблі, на будівництві в м. Казані. Додому повернувся у 1947 році. Вступив до Київського педагогічного інституту на російське відділення мовно – літературного факультету.

      По закінченні інституту працював у школах Донеччини. З 1952 року оселився на Обухівщині. Працював у Германівській школі учителем літератури, завучем.

       У 1959 році став першим офіційно названим керівником літературного гуртка при газеті «Колгоспна правда».

        У 1967 р прийшов працювати заступником редактора відновленої районної газети. Разом з Юрієм Домотенком та Станіславом Шумицьким налагоджував літературні студії.

      Вірші писав змалку. Перша публікація в районній газеті 1938 року. Пізніше друкувався в обласній і республіканській пресі, газеті «Правда України», «Київська правда», «Сталинское племя», «Харківський комсомолець», а також журналах та альманахах «Перець», «Хлібороб України», «Вітрила», «Перший засів» та ін.

         Автор поетичних книжок «На ярмарку життя» (2002) і «Там, де цвітуть петрові батоги» (2005), «Обухівська рапсодія» (2007), «Прощання з Атлантидою» (2008), «Старий журавель» (2011), «Катрени»(2013), співавтор публікацій в районній газеті «Зоря Жовтня» (1980 – 90 – ті)

          Помер Адам Миколайович 20 листопада 2014 року.


Автор: Тетяна Грянка