Археологічна експедиція 2011 року

Археологічна експедиція 2011 року була створена на базі Київського обласного археологічного музею та його відділень, з залученням працівників музею під керівництвом Михайла Юрійовича Відейка. Рішення було прийняте у зв’язку з подовженням співпраці з Інститутом археології НАН України на підставі двосторонньої угоди, а також запланованими за річним планом музею проведення наукових та рятувальних археологічних досліджень на території Обухівського району. 

Експедиція працювала з 14 червня по 17 червня 2011 року на території с. Копачів та с. Халеп’я. 

 

копачів

 

Археологічна розвідка була проведена в більшості урочищ с. Копачів. Зокрема таких як: Солодкі Ярки, Город-Сокол, Чортиха, Зацерква, Застучка. Експедицією було обстежено поселення трипільської культури в урочищі Коломийців Яр біля с. Копачів. Виявили сліди, вже розкритого невідомою експедицією, культурного шару з рештками глиняної обмазки. Зібрали фрагменти кераміки з ритим та мальованим візерунком. Також знайдено гранітні каміння – можливо рештки розтерачів.

В центрі с. Копачів, на садибах, знайдено фрагменти кераміки ХVІ-ХVІІІ ст. Біля села в урочищі Верем’я  були обстежені місця, де 2000 р. проводились палеонтологічні розкопки стоянки людей, що проживали приблизно 20-25 тис років тому. В 2000 році був знайдений бивень мамонта вагою 70 кг та знаряддя праці, виготовлені з кісток. Деякі хі знахідок зберігаються в музеї с. Копачів.

 

Халеп’я

 

 

В с. Халеп’я були проведені розвідки по березі р. Дніпро. Знайдено фрагменти кераміки часів Київської Русі та кераміки ХVІ – ХVІІІ ст., фрагменти відбійника з гранітного каменю. Поблизу села знайдено місце знаходження поселення Коломийщина-І та Коломийщина-ІІ, над розкопками якого в 1934-1935 рр. працювала відомий вчений-археолог Тетяна Сергіївна Пассек. Досліджено розташування поселення трипільської культури, яке на сьогодні знаходиться під фермерськими угіддями. Знайдено рештки глиняної обмазки.

 

Археологічна експедиція 2011 року здобула матеріали під час досліджень, що широко використані при створенні експозиції музею та його відділень у с. Копачів, Халеп’я та Германівка. 

 

 

[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]