Верхня вітрина
1. Піритозовані Nemiana simplex
вид організмів едіакарської біоти
2.-4; 8; 10; 12; 14; 16. Nemiana simplex
Вид примітивних сидячих організмів едіакарської біоти. Скам’янілості знайдено в багатьох докембрійських відкладеннях.
Nemiana simplex має найпростішу будову з усіх відомих едіакарських багатоклітинних. Вона являє собою желеподібну сумку діаметром 5—50 мм з певною внутрішньою структурою. На деяких скам’янілостях у верхній частині сумки помітні утвори, які інтерпретуються як невеликі щупальця.
Існує ймовірність, що організми пересувалися, харчуючись бактеріальними матами. Однак більшість фахівців згодні, що неміани були подібні до сучасної актинії і жили на дні, глибоко занурившись у мул, виставивши над поверхнею кінці щупалець. Утворювали великі скупчення, в яких щільно розташовані особини деформували одна одну. Припускається, що неміани були безстатевими, однак висловлювалися припущення, що вони викидали в воду зиготи або утворювали спори або поліпи.
5. – 6. Beltanelloides
Beltanelloides – одна з назв роду, в залежності від збереженості, дискоїдних копалин едіакарського періоду — Beltanelliformis, що містить два види B. brunsae та B. minutae, які іноді відносять до едіакарської біоти. Хімічна ознака, отримана з органічно збережених зразків, вказує на спорідненість ціанобактерій.
7. Harlaniella
Harlaniella podolica — проблематичний едіакарський вид подовжених, смугастих або грубо «сегментованих» трубок, який колись вважався слідом скам’янілості, але тепер вважається, що він представляє внутрішні зліпки тіла невідомого організму.
Вузькі опуклі плоскі або увігнуті лінійні відбитки або рідкісні паличкоподібні зліпки з еліптичним поперечним перерізом, плавно вигнутими до рідше прямих. Прості або розгалужені, розташовані на нижніх поверхнях піщаних шарів. Орнаментація у вигляді щільно розташованих косих поперечних (спрямованих вперед і вправо) або підздовжніх борозен.
9. Irridinitus multiradiatus
вид організмів едіакарської біоти
11.; 15. Bronicella
вид організмів едіакарської біоти
13. – 17. Beltanelliformis
Рід едіакарських дископодібних фосилій. Скам’янілі відбитки Beltanelliformis знайдені у багатьох країнах світу. Різні дослідники трактували Beltanelliformis по-різному: і як небіологічні об’єкти, і як представників тваринного царства (губки або кнідаріі), і як гриби, і як еукаріотичні водорості, і, нарешті, як колонії прокаріотів.
У статті, опублікованій 22 січня 2018 року в журналі “Nature Ecology & Evolution”, палеонтологи привели нові дослідження, що дозволяють віднести Beltanelliformis до колоніальних ціанобактерій.