Прояви едіакарського періоду 
(635-542 млн років тому) – предмет гордості кожного українця

Приватний гео-палео-археологічний  музей “Венд-едіакарій України” було офіційно засновано в 2000 році засновником приватного підприємства «С і Макс-Агро», який за 25 попередніх років подорожей зібрав унікальну колекцію. Колекція Сергія Фінька внесена в Книгу Рекордів Гіннеса України як найбільша колекція знахідок едіакарського періоду.

   Після того, як в 2004 році в світову стратиграфічну шкалу було внесено новий Едіакарський період (635-542 млн.років), ПП «С і Макс-Агро» змінило назву музею на «Венд-Едіакарій України».

    Більше 15 років обмінний фонд музею «Венд-Едіакарій України» передає музеям та університетам України та світу унікальні зразки Едіакарського періоду (635-542 млн.років).

    Першу тварину на Землі – Finkoella названо в честь засновника ПП «С і Макс-Агро» та співзасновника ГО «Врятуймо природну спадщину України докембрійського едіакарського періоду» Сергія Фінько.

    Унікальна найбільша в Україні та світі колекція може зникнути через війну. Саме тому засновник приватної колекції в 2023 році прийняв рішення про організацію нового едіакарського проекту світового рівня – «300 музеїв світу», що включає передачу частини едіакарської колекції в 300 музеїв України та світу для експонування та тимчасового зберігання, що унеможливіть її знищення.