Євген Іванович Олійник (3 січня 1951 – 28 жовтня 2023) народився на Житомирщині. Навчався в університеті мистецтв та працював дизайнером промислового устаткування на підприємствах Києва.
З 1992 року викладав образотворче мистецтво у Обухівській, а пізніше у Козинській школі мистецтв. Член Національної спілки художників України.
Євген Іванович малював з дитинства, тому жартома казав, що художником потрібно народитися. Найбільше йому подобалось створювати пейзажі, натюрморти та картини на козацьку тематику.
Здебільшого малював олійними фарбами.
Картини на виставці

“Там, де цвіте цикорій”
Полотно, олія. 60 х 80 см
Краєвид дороги в рідне село на Житомирщині. Переїхавши до Козина часто зображував місцевість звідки родом у різні пори року. Символічний початок його творчого шляху.
Ностальгія за рідною домівкою спонукала його взяти відпустку у жовтні 2023 року, щоб поїхати на малу Батьківщину, але ця поїздка так і не вдалася.
Поле улюблених соняхів, що так часто з’являються на його квіткових натюрмортах.

“Богданова зоря”
Полотно, олія. 50 х 60 см
Козацька тематика і відомі історичні постаті часів Козаччини в творах Євгена Олійника відображають його тяглість до цього періоду. Захоплення періодом боротьби.
Визначна постать в історії України – Богдан Хмельницький. Зображуючи його, Євген Іванович відтворив і свої риси обличчя, тому картину можна вважати стилізованим автопортретом, що написаний у 1994 році.

“Калина”
Полотно, олія. 80 х 90 см
Натюрморти у роботах кількісно переважають. А зображення калини – один із улюблених образів, що має багато значень, які були такими близькими для автора робіт. Це різні розміри полотен, які інколи повторюються до ідентичності.
Символ України разом з яблуками на столі та куманцем, що його використовували і козаки колись.

“На подвір’ї калина”
Полотно, олія. 60 х 80 см
Калина символізує рідну землю. та сімейне благополуччя. Ми бачимо, що кущ розрісся біля його будинку в Козині, а отже став по справжньому рідним домом.
Стіна з вікном будинку змальована, а ось криниця стала художнім прийомом.

“На семи вітрах”
Полотно, олія. 75 х 60 см
Хоча вітряки не одноразово з’являються в творах художника, ця робота виглядає нетиповою для автора.
Картина відтворена в темних багряних тонах. Вона ніби передає неспокій та бурю, що була в душі художника під час її створення.

“Встаюча з колін”
Полотно, олія. 110 х 90 см
Робота була створена у 2014 році, тому буде лишнім пояснення, до яких подій був створений цей образ. Вона говорить сама за себе.
Назва калини походить від слова «калити», тобто «загартовувати». Тому її плоди стали символом мужності людей, що віддали своє життя боротьбі за Україну. Вона символізує мужність і незламність духу в боротьбі за незалежність рідного краю, благородний порив виборювати свободу й гідність людську.
Дівчина, що символізує Україну, має обличчя його дружини Валентини, яку він неймовірно кохав і був поруч завжди.

“Вітряки”
Полотно, олія. 60 х 80 см
Яскраві відтінки фарб, пухкі хмаринки і вітряки. Це остання робота Євгена Олійника.
Він малював її з останніх сил, просив поставити мольберт, принести фарби. Але займався тим, що найбільше любив робити у житті.
Повз вітряки проходить дорога, що повертає, і куди вона йде ніхто не знає. У творі відчувається легкість, простір і спокій.