ІІ обласна науково-практична конференція “Археологічні дослідження у Київській області” проведена КЗ КОР “Київським обласним археологічним музеєм” 23 листопада 2012 року. Участь у конференції прийняли 16 доповідачів, гості з музеїв Фастова, Білої Церкви, Ржищева, Яготина, Вишгорода, Борисполя, Переяслава, а також співробітники Інституту археології НАН України. Шість доповідей були підготовані співробітниками Київського обласного археологічного музею, з них чотири стендові.
Історія археології
ІІ обласна науково-практична конференція представила лише дві доповіді присвячені історії археології. С. Пічкур доповідав про створення археологічної карти Володимиром Антоновичем, а Ірина Шульга розповіла про археологічні матеріали Тамари Мовші під час розкопок в с. Халеп’я.
Нові дослідження
Більшість доповідей були присвячені дослідженням археологічних матеріалів з фондових колекцій музеїв та новим археологічним дослідженням. Олена Маняка розповіла про археологічну розвідку Київського обласного археологічного музею у 2012 році. Я. В. Костін доповідав про дослідження території Бориспільського району. Михайло Відейко доповідав про трипільські пам’ятки біля м. Ржищів. Білоцерківський краєзнавчий музей представив доповіді по фондовим матеріалам: гральні кості-астрагали ХІ-ХІІІ ст. (Я. Й. Семашко) та прясла з графіті (В. І. Павлюченко). Були матеріали з розкопок на Київщині у музейних зібраннях “Добранічівська стоянка” (В. О. Гордієнко). Співробітники Інституту археології НАН України представили колективну роботу про скарб Тшинецько-культурного кола на поселенні Черногородка –2. М. В. Роздобудько рлзповів про пам’ятки пивихинського типу на Переяславському лівобережжі. А також М. М. Відейко представив реконструкцію зразків ранньосередньовічних обладунків та озброєння за археологічними знахідками на Київщині.
Стендові доповіді
Вперше була представлена на конференції у Київському обласному археологічному музеї форма стендових наукових доповідей, хоча прийнята і давно на наукових зібраннях. Однак на обласній конференції такого раніше не практикували. Тому було вирішено випробувати її насамперед на співробітниках обласного музею.
Таким чином були представлені археологічні матеріали доби палеоліту, мезоліту, неоліту, енеоліту в експозиції та фондах Київського обласного археологічного музею (Олена Блізніченко, Світлана Сугак, Світлана Галба). А також пічні кахлі з території давньоруського поселення ІХ– ХІІІ та ХІV-ХVІІІст. “Літописного Треполя ” та козацької фортеці ХVІІ-ХVІІІ ст. на Посадовій горі (Наталія Артьомова).
Всі матеріали та доповіді учасників зберігаються в науковій бібліотеці КЗ КОР «Київський обласний археологічний музей» в с. Трипілля.